Nicomedia Yazılım firmasının kuruluşu 2007 yılına dayanmaktadır . Bilişim sekteründe farklı firmalarda çalışan iki arkadaşın ortak bir proje için kafa yormaya başlaması ve projenin tamamlanmasından sonra alanında bir ilk olarak günümüzdede kulanılıyor olması bu iki arkadaşın birlikte daha başka projeleride hayata geçirmesi için ortak irade sergilemesine neden olmuştur , devamında freelance olarak alınan web tasarım işleri ve e-ticaret uygulamalarının başarısı ,fiyat – kalite ekseninde piyasadaki emsallerine göre çok daha nitelikli ve ekonomik olması artık bu işin kurumsal olarak yapılmasının gerektiği fikrinin oluşmasına neden olmuştur . firmamızın adının nicomedia olaması sevdalısı olduğumuz ve yaşamımızı sürdürdüğümüz  güzel kentimize belkide bir teşekür borcudur.

2009 yılına gelindiğinde artık bir firma olarak kendi kurumsal kimliğimiz ve ofisimizde faaliyet göstermeye başladık. ilerleyen zaman içersinde ekip arkadaşlarımız sayısı artarak iki kişiyle başladığımız yolculuğumuza alanında uzman başka arkadaşlarımızın katılması ile devam ediyoruz

zaman içerisinde başta müşteri portföyümüz olmak üzere bir çok şey değişti , ancak değişmeyen tek bir şey varsa oda yola çıkarkenki hedefimiz olan “herkesin ulaşabileceği ekonomik ve nitelikli yazılımlar üretmek ” fikri oldu . bugün firmamız 300 civarı kurumsal müşterisi ile giderek büyüyen bir ailedir. müşterilerimizin yarısından çoğunu daha önce farklı firmalardan hizmet almış ancak çeşitli sebeplerden dolayı bu firma veya şahıslarla ilişiğini kesmiş kişiler oluşturuyor , bizim ise yola çıktığımız ilk günden beri tek bir müşterimiz dahi her ne sebeple olursa olsun bizimle olan ilişkisini sonlandırmamıştır .

Nicomedia yazılımı diğer firmalardan ayıran belkide en önemli başka bir özellik ,belkide hiç reklam yapmamış olmamızdır , çünkü biz göz boyayan reklamlar veya farklı pazarlama teknikleri ile değil yaptıklarımızla yolumuza devam ediyoruz. bu yüzdendirki müşterilerimizin neredeyse tamamına yakını daha önce hizmet verdiğimiz bir yakınının referansı ile bizimle iletişime geçen kişilerden oluşmaktadır.

Bizi farklı kılan bir çok etkenden biride belkide sadece bize özgü olan hiç bir ücret talep etmeden müşterilerimizin istekleri doğrultusunda web sayfalarını yapmak ve müşterinin “tam istediğim gibi olmuş “demeden hiç bir şekilde ücret talebinde bulunmamamız.

Son olarak eklemek istediğimiz ise tüm ekibimizin birer özgür yazılım gönüllüsü olmasıdır  . belkide bizi en iyi yansıttığı için özgür yazılımı bukadar seviyoruz .